Így néz ki a gerinc
Egy kis elmélkedés.
Sokszor szembesülök azzal, hogy az emberek többsége nincs tisztába azzal, hogy hol helyezkednek el a különböző szervei és hogy melyiknek mi a funkciója. Az pedig még gyakrabban fordul elő, hogy semmit, vagy csak keveset tudnak a működésükről. Ez utóbbi a bonyolultabb kérdés!
Ha valamelyik szervünk megbetegszik, akkor fontos tudnunk, hogy a jó működés feltételeit mivel és milyen módon tudjuk helyreállítani. Ehhez viszont elengedhetetlenül tudnunk kell, hogy hogyan is működik! Másképpen csak tapogatózunk és próbálkozunk, vagy elmegyünk a háziorvoshoz és tőle várjuk a megoldást. Az esetek többségében meg is kapjuk az aktuálisan esedékes gyógyszerünket, vagy továbbküld minket a szakrendelésre és jönnek a vizsgálatok, időpont egyeztetések és várólisták, na meg a költségek.
Ez történik általában, de nem muszáj, hogy mindig így legyen. Ha ismerjük a testünk működését, jobban el tudunk igazodni a számunkra küldött jelzései és betegségtünetei között. Ezért aztán szeretném ebben a gondolatkörben tartani a honlapom tartalmát.
A kérdés: Hogyan tudjuk értelmezni a kapott jeleket és azokra mi legyen a helyes válasz?
Amikor az autónk műszerfalán kigyullad egy lámpa, akkor tudjuk, hogy tennivalónk lesz, ha használni szertnénk másnap is. Ha nem tudjuk fejből a lámpa jelzését, akkor elővesszük a "kezelési és karbantartási utasítást" és annak szellemében hárítjuk el a hibát. Megtesszük magunk, mert egyébként szervízbe kell vinni, ami álltalában sok pénzbe és időbe kerül. Az pedig, hogy milyen képességű szerelőhöz kerülünk - ha nicsen sajátunk - az egy másik kockázat. Vannak azonban sokan, akik rögtön felkeresik orvosukat, nem kísérletezgetnek, nem próbálkoznak, mert kívülről, tőle várják a megoldást. Megértem Őket is, sőt igazuk is van, mivel nincsenek meg a szükséges ismereteik, tegyék is ezt!
Szerezzünk hát információkat a működésünkről, tanuljunk és ismerjük meg a testünk és lelkünk (a hardver és a szoftver) működését!
Itt most a gerinc és csatolt alkatrészeivel foglalkoznék, ezért egy kis anatómiai ismerkedés nem árt ahhoz, hogy tisztába legyünk az alaphelyzettel. Hogy is néz ki a gerincünk, milyen fő alkatrészekből áll? Most nézzük orvosi szemmel.
Íme:
Most lássuk kicsit részletesebben a jó működést a nyaki szakaszon, bár ez vonatkoztatható a teljes gerincre is.
Íme:
Itt pedig arról van szó, amikor valami gond van.
Íme:
Itt is a gondokkal ismerkedhetünk. Hogyan néz ki a gerincferdülés? Lássuk!
Íme:
Nézzük a derékfájás típusait.
Íme:
- Most már majdnem mindent tudunk a hardverről, csak azt nem, hogy miért alakult ki az adott probléma és mi lehet a baj a szoftverrel?
- Jó, jó! De hisz azt sem tudjuk, hogy hogyan segítsünk magunkon és azt sem, hogy a hardvert, vagy a szoftvert kell-e javítani?
Ezekre a kérdésre is van válasz!
Íme:
Ezen a videón Barnai Robertót hallgattuk.
Ő és a Kelemen házaspár képviseli Magyarországon a Germán gyógytudomány tanításait. Ők hozták haza Németországból ezt a módszert, fordították le, honosították meg és oktatják is hazánkban.
Olyan fontosnak tartom, hogy külön menüpontban fogok vele foglalkozni.
Keresse a "Gerincbántalmak és az Új Germán Medicina" című menüpontot!
<> <> <> <> <>
Folyamatos fejlesztés alatt!