A csontkovácsolás módszereiről, a gerinc felépítéséről és elváltozásairól,

a gerincferdülésről, a lumbágóról, az idegbecsípődésről, a porckorongsérvről, a végtagzsibbadásról, az alternatív gyógymódokról, a masszázs fontosságáról, az Új Medicináról, a biologikáról és egyéb használható gyógymódokról adok itt híreket.

A gerincferdülés                                                

Néhány szó a gyermek, a serdülő és a fiatalkori gerincferdülésről.

Mindenek előtt most arra kérem, hogy nézze meg a csatolt videót.

Íme:

      

Az ilyen gyermekeket az iskolaorvosi vizsgálatok kiszűrik. A súlyosabb eseteket tovább küldik a szakrendelésre, az enyhébb eseteket pedig beutalják gyógytornára.

A gyógytornászok lelkiismeretes munkája mellett is előfordul, hogy a szülő és az iskolaorvos is úgy látja, hogy nincs, vagy nem élég határozott a javulás. Mindketten arra gondolhatnak, hogy a gyermek talán nem elég lelkiismeretesen és kitartóan végzi az előírt gyakorlatokat, ezért nincs meg a kellő eredmény.

Bizonyos esetekben sarokemelő viselését írják elő, ami meg is oldja a problémát egészen addig, míg az, a sarok alatt van. Mezitláb, vagy papucscipő esetében azonban esély sincs a viselésére, így ez csupán alkalmi kezelésnek mondható, ami állandósítja a problémát.

                                 

Komolyabb esetekben először a fűző viselését javasolják, ha az sem hoz eredmény, jöhet a műtét.

       fuzo_a_hati_szakaszra_is.jpg 

Az eddigi ismereteim alapján többféle okot is látok a gerincferdülés hátterében. Milyen okokra is gondolok?

A fenti filmen szépen látható, hogyan alakul ki az animáció segítségével a gerincferdülés. Rossz nézni, főleg, amikor a súlyosabb változatot mutatja be a film! Arra kérem, hogy nézze meg többször is a film ezen részét. Figyelje meg, hogy a görbület kialakulásakor a csípőlapátok és a keresztcsont mozdulatlan maradnak. Egy ilyen eset kialakulhat a serdülőkori növekedés során. A hirtelen megnyúlt csontok hossznövekedését nem tudja követni az izmok növekedése és így a gerinc helyet keresve magának, kénytelen meggörbülni.

Ha azonban gondolatban az egyik oldali csípőlapátot feljebb, a másikat kicsit lejjebb igazítanánk, ezzel egy időben a keresztcsont is kibillenne a függőleges helyzetéből. Ekkor máris kialakul egy másik életszerű helyzet, ami az esetek nagy részében a gerincferdülés okozója lehet. Mire is gondolok?

A feltételezett esetben először kezdjünk el vizsgálódni.  Vizsgálódásunk eredményeként, ha hátára, majd a hasára fektetve, egyenes tartásban összemérjük a lábakat azt találhatjuk és úgy tűnik, hogy a két láb nem egyforma hosszú! Ez azonban csak a látszat. (Az esetek nagy részében!) 

Az egyik csípőlapát kimozdulásában keresendő az igazi ok, ami több dologból is adódhat.

                           Képtalálat a következőre: „bicikli baleset”

 

                                       Képtalálat a következőre: „sportbalesetek”

Lehet, hogy éppen születéskor szorult meg a gyermek csípője a szülőcsatornában, vagy később játék, futkározás, a jeges úton történt fenékreesés, vagy egy biciklibaleset során történhet meg egy pillanat alatt az eset. Lehet, hogy gyermekünk sportolás közben elesik, fellökik, elgáncsolják, birkózás közben megfeszítik, stb., sorolhatnám az eseteket. Gyakran - főleg serdülő korban - egy tartósan fennálló önértékelési zavar is oka lehet a gerinc elferdülésének! ( Lásd a "Gerincbántalmak és az Új Medicina" c. menüpontban.

 

Ezen a képen jól látható a rajzolt csípő erősen kimozdult állapota. Mindkét csípőlapát el van csavarodva különböző irányokba, ami a keresztcsont szintén kétirányú kimozdulását eredményezi.

A kimozdult csípőlapátok felhúzzák, illetve letolják a lábakat. Mivel álló testhelyzetben a talajhoz igazodik a testünk, a hosszabb láb elferdíti, azaz feltolja a csípőlapátot, ami kimozdítja a keresztcsontot, ami aztán ferdén indítja el a L5-ös csigolyán keresztül az egész gerincet. Máris elkezdődött a gerincferdülés, a ferde, aszimmetrikus testtartás.

Íme, így néz ki fényképen:

                               Képtalálat a következőre: „gerincferdülés”

A bal csípő domborúbb, mivel a bal csípőlapát magasabb. A képen nem látszik, de a vállöv balra tolódott, ezért a bal kézrés sokkal nagyobb. A lumbális gerinc jobbra, a háti szakasz pedig balra görbül, a fej nem látszik, de feltehetően jobbra korrigál. Valószínűleg a bal láb a hosszabb.

A megoldás kézenfekvőnek látszik: Valahogy vissza kell mozdítani a csípőlapátot, ami aztán visszaadja a harmóniát a keresztcsontnak és így a gerincnek is. (Lásd, a "Csontkovácsolás" című menüpontban)

Ezt megelőzzendő, (serdülő korban) a gondos szülői felügyelet és gyógytornászi munka, valamint a háttérben lévő lelki okok feltárása adja a lehetséges megoldást a probléma elkerülésére, vagy a megoldására. Sokan néztek már rám csodálkozva, kérdően és kétkedően! Az emberek többsége még nem hallott erről az összefüggésről!

Ön is feltenné ezeket a kérdéseket?

Komolyan mondja, hogy lelki ok miatt ferde lesz a gerinc?

Komolyan mondja, hogy lelki ok miatt kimozdul a csípő?

Igen! Ferde lehet és kimozdulhat!

Az Új Germán Medicína tanítása szerint csaknem minden esetben egy

"súlyos önértékelési, önértékelés-letörési konfliktus"

áll a gerincferdülés és a gerinccel, a porcokkal, az inakkal, a csontokkal kapcsolatos egyéb elváltozások hátterében.

Ide teszek egy videót, ebben a témában. A videó eleje a gerincsérv kialakulásáról szól, de a 7.perc 09. másodpercétől már a gerincferdülésről beszél. Íme:

    

Szülőként, nevelőként, tanárként nagyon könnyen elkövethetünk olyan hibát, melynek következtében a gyermek önértékelése csorbát szenved és mi nem is tudunk róla. Nem is gondolunk ilyesmire a hétköznapokban és ezért nem is tartjuk magunkat hibásnak! Viszont rosszul tudjuk és tennünk kell érte, hogy korrigáljuk a hibánkat! (Vigyázz! Ugyanez érvényes a felnőtt korúakra is a családban, a munkahelyen!)

Igyekezzenek minél hamarabb korrigálni! Vegyük azonban figyelembe, hogy ha a konfliktust nem oldjuk fel, a gyermek önértékelését nem állítjuk helyre, akkor a probléma később ismét jelentkezni fog! Hiába mentünk orvoshoz, vagy csontkovácshoz, csak költöttük a pénzünket! 

Persze nem csak szülőként tudunk ilyen konfliktushelyzetet generálni, megtörténhet ez az élet egyéb területein is. Gyermekünk esetében okozhat tartósan fennálló önértékelési zavart egy szigorú tanár, egy agresszív osztálytárs, vagy ha már nagyobb a gyermek, akkor akár munkahelyi konfliktus is lehet!

(Részletesebben lásd a "Gerincbántalmak és az Új Germán Medicína" című, külön menüpontban!)

A lelki problémák megoldásán túl, mindezek megoldhatók a manuálterápia, vagy a Yumeiho masszázs segítségével is. Fájdalomtól nem kell tartani, csak kisebb feszülő érzés az, amit el kell tudni viselnie a gyermeknek. A fennálló probléma súlyosságának függvényében két-három, esetleg többszöri belenyúlást igényelnek az esetek, de megéri, mert végül ismét visszaállhat a gerinc harmóniája. Ismét jól terhelhető és teljes értékű életet élhet a gyermek, aminek eredménye az egészséges felnőtté válás lehetősége.

A fennálló konfliktust pedig minél hamarabb meg kell oldani, a tartós gyógyulás érdekében!

Ide teszek egy videót a látvány kedvéért és kedv csinálónak.

Íme:

                    

Gondolják végig és ne felejtsék! A döntés és a felelősség mindíg a szülőké!

Figyeljék a gyermek fejlődését folyamatosan, hogy kellő időben felfedezhessék az árulkodó jeleket! Úgy tapasztalom, hogy sok esetben itt bukik el a dolog. Gyakori, hogy a szülők nem is gondolnak erre és arra számítanak, hogy majd az iskolaorvos szól, ha baj van. Ne várjanak erre, cselekedjenek maguktól és időben!

Ne engedjék, hogy a gyermek szemérmesen elbújjon Önök elől és így meggátolja, hogy a testtartását megvizsgálhassák! Ilyen esetben az azonos nemű szülőnek legyen a kötelessége, hogy az ellenőrzést végrehajtsa!

Ellenőrizzék a test szimmetriáját álló helyzetben. Előről és hátulról hasonlítsák össze a vállak, a lapockacsontok, a csípőlapátok egymáshoz viszonyított helyzetét, magasságát. Ellenőrizzék a test mellett lógó kezek testtől való távolságát, a lábfejek egymáshoz és a test szimmetriatengelyéhez viszonyított helyzetét, az egyenes fejtartást, a lehajlás mértékét. Az elvárás minimuma, hogy a kéz újhegyei elérjék a talajt.

                              

Bármilyen rendellenességet is tapasztalnak, késlekedés nélkül forduljanak szakemberhez! Mindenféle ok és kifogás súlyosbítja a helyzetet, megnöveli a terápia idejét és költségeit, valamint csökkenti a gyógyulási esélyt! Ha ilyet látnak (fennti kép), akkor már kicsit elkéstek ugyan, de még nem késő! Rögtön forduljanak szakemberhez! Tegyenek meg mindent a gerinc és a csípő egészségéért, az egyenes tartásért, hogy gyermekük egészséges és boldog felnőtté válhasson!

Amennyiben a megelőzést nem tartanák kellőképpen fontosnak és ezért nem cselekszenek időben, a deformitás visszafordíthatatlanná is vállhat!

        gerincferdules.jpg

A későbbiekben, 20-22 éves korban, amikor a csontosodási folyamatok már befejeződtek, egy korábban kialakult súlyos esetben (lásd a fenti kép jobb oldalán lévő esetet) már nem sokat tehetnek.

Egy ilyen helyzetben aztán már csak kevesen látják be, hogy a szeretett gyermek az Ő hibájukból vált esetleg mozgáskorlátozottá!

Döntsenek kellő időben, határozottan és nagy szeretettel!

 

         <>          <>          <>          <>          <>

 

 

 

 

 

Folyamatos fejlesztés alatt!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 12
Tegnapi: 16
Heti: 66
Havi: 442
Össz.: 103 160

Látogatottság növelés
Oldal: A gerincferdülés
A csontkovácsolás módszereiről, a gerinc felépítéséről és elváltozásairól, - © 2008 - 2024 - porckorong.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »